Řidič Volkswagenu dostal smyk, auto skončilo v zahradě opřené o králíkárnu

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – Na zasněžených silnicích je nutné jezdit obzvlášť obezřetně, to však zřejmě podcenil čtyřiapadesátiletý muž, který skončil v zahradě u rodinného domu. Řidič byl za své počínání na místě policisty pokutován.

Jak dnes potvrdila policejní mluvčí Iva Kormošová, k nehodě došlo tento čtvrtek v Trutnově v městské části Bohuslavice o půl čtvrté odpoledne. Šofér osobního auta Volkswagen Touran se díky smyku dostal mimo silnici, kde se ve svahu přetočil přes střechu, prorazil plot u domu a narazil do dřevěné králíkárny. „Muž i králíci vyvázli bez zranění. Policisté u řidiče vyloučili alkohol dechovou zkouškou a technickou závadu, jako příčinu nehody, nezjistili,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mluvčí hasičů Martina Götzová k nehodě sdělila, že na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova, kteří zabezpečili havarované vozidlo, pro které si později přijela odtahová služba. Při bouračce naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Na autě byla odhadnuta škoda na 60 tisíc a na plotu a králíkárně na 15 tisíc korun.

foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: Policie ČR
foto: Policie ČR