Řidička sjela z prudkého svahu do potoka, auto zde zůstalo převracené na boku. I když byla zraněná zavolala si o pomoc

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – Dnes v ranních hodinách musely dvě hasičské jednotky se zdravotnickou záchrannou službou i jejich vrtulníkem zasahovat u dopravní nehody, při které zůstala ve vozidle žena. Auto bylo ze silnice velice špatně viditelné.

Jak potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, k bouračce došlo na silnici č.16 u Zlaté Olešnice, krátce před půl sedmou ráno. Auto vyjelo ze silnice a sjelo pod hluboký svah, doputovalo až do řečiště potoka, kde zůstalo převrácené na bok a v něm zaklíněná řidička. Žena byla naštěstí schopna si zavolat na tísňovou linku o pomoc. Na místo přispěchali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka ze Žacléře.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Hasiči zraněnou ženu z vozidla vyprostili, do péče si ji převzala zdravotnická záchranná služba, následně byla transportována prudkým svahem na komunikaci, kde byl připravený vrtulník letecké záchranné služby,“ říká mluvčí. Silnice byla v tu chvíli kvůli záchranné práci naprosto neprůjezdná, až později byl obnoven provoz kyvadlově. Když si policisté nehodu zadokumentovali, tak mohly jednotky vyprostit auto pomocí jeřábu zpět na silnici.