Seniorka strávila na podlaze tři dny, než se k ní dostala pomoc

Ilustrační foto

BRNO – Krušné tři dny musela zažívat devětaosmdesátiletá žena z Černých Polí. Upadla ve svém bytě a nemohla vstát, pomoc se k ní dostala až po tak dlouhé době, kdy si sousedé všimli, že si nepřebrala jídlonosiče. Nyní je seniorka v péči lékařů.

Jelikož již dva dny stály netknuté jídlonosiče před dveřmi bytu seniorky a ta nereagovala na zvonění sousedů, zavolali na linku 156 a nahlásili vzniklou situaci. Operační středisko městské policie vyslalo na místo hlídku celoměstské pořádkové jednotky, která je na podobné situace vyškolena. Strážníci se snažili přes dveře s ženou spojit, odpovědí jim bylo slabé volání. „Do bytu se dostali bez poškození planžetou. Seniorka ležela na podlaze, byla při vědomí a bez viditelných zranění,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Žena si stěžovala na bolest zad a také podotkla, že v tomto stavu leží na zemi již tři dny. Jak se vše seběhlo ale říct nedokázala. Hlídka jí poskytla první pomoc a zavolala zdravotníky. Ti po prvotním ošetření ženu odvezli do nemocnice.