Ukradený obraz předali jihomoravští policisté Slovákům

zdroj: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Jihomoravští kriminalisté tento týden předali majiteli obraz sv. Klimenta na Společném kontaktním pracovišti Hodonín-Holíč. Umělecké dílo od Antona Haffnera se tak po 28 letech vrátilo na Slovensko.

Obraz byl odcizen v roce 1993 z kostela Na Kalvárii ve slovenské Rožňavě, odkud zamířil do sbírky soukromého majitele na Moravě. Ten podle dosavadních zjištění neměl o pochybném původu uměleckého díla žádné tušení. Loni se rozhodl s patřičnými povoleními obraz prodat prostřednictvím veřejné aukce. Tam si ho povšimli právě původní majitelé. „V rámci mezinárodní policejní spolupráce jsme malbu na žádost slovenských kolegů zajistili a mohli tak následně vrátit. Dílo z 19. století  má pro majitele jistě nevyčíslitelnou duchovní hodnotu, jeho cena se odhaduje na několik desítek tisíc korun. Případ prověřujeme jako podezření z legalizace výnosů z trestné činnosti,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.