Pomozme Emě studovat gymnázium. Potřebuje bezbariérový přístup

zdroj: sanceproemu.cz

HODONÍN – Tělesný handicap by neměl bránit dětem v přístupu ke studiu a ke vzdělání. Přestože okresní město Hodonín má asi 24 tisíc obyvatel, nemají v něm nyní děti na vozíčku žádnou možnost studovat střední školu. Ani jedna není totiž bezbariérová.

Šestnáctiletá Ema žije v Hodoníně, je v 9. ročníku základní školy a letos se hlásí na střední školu, protože se ráda a dobře se učí. Přála by si studovat na Gymnáziu a obchodní akademii Hodonín, ale kvůli její nemoci hrozí, že se svého přání bude muset vzdát. Historická budova gymnázia totiž není bezbariérová. Ema se narodila se vzácnou nemocí Osteogenesis imperfecta neboli křehkým onemocněním kostí. Zjednodušeně to znamená, že se jí velmi snadno a často lámou kosti a má kloubní hypermobilitu. Proto se pohybuje na vozíčku. Více o její situaci si můžete přečíst zde.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nadační fond ŠANCE VŠEM prosí lidi nejen z Hodonína o pomoc formou příspěvku pro vybudování bezbariérového prostředí na místním gymnáziu. Přispět můžete zasláním jakékoliv částky na transparentní účet 237801308/0600, a to co nejdřív. Tlačí totiž čas, protože přijímací zkoušky jsou v květnu a v září by Ema měla nastoupit do školy. Pomůžete nejen jí, ale i všem budoucím handicapovaným studentům, kteří by řešili stejný problém. Jakýkoliv váš dar jim umožní vystudovat. „V současné době sháníme projektanta výtahu a firmu, která by byla ochotna výtah dodat a instalovat. Věřím ve vaše dobrá srdce a velice vám děkuji,“ uvedla za Nadační fond ŠANCE VŠEM Martina Schloss.