Kraj Vysočina otevírá páté velké očkovací centrum, tentokrát v Třebíči

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – V kulturním domě Fórum v Třebíči začne od zítřka naplno fungovat nové očkovací centrum. Jeho kapacita počítá až s tisíci osobami denně. Do centra bude přesunuto dosavadní očkovací místo z třebíčské nemocnice.

V centru bude fungovat jedenáct očkovacích stanic, samozřejmostí je speciální prostor pro přípravu vakcín, čekárna s přijímací recepcí i odpočívárna pro trávení doporučeného času po očkování. V plném provozu bude centrum sice až v pondělí 15. března, ale zátěžový test proběhl již v sobotu 13. března, kdy bylo naočkováno 410 osob.

Provoz zatím zajišťují zaměstnanci Nemocnice Třebíč, radnice ale již na základě výzvy našla další zdravotníky, což nemocnici podstatně uleví. „Během tří dnů se přihlásilo opravdu hodně zájemců, zejména zdravotních sester v důchodu nebo na rodičovské dovolené, ale i zdravotníci, kteří chtějí pomáhat nad rámec svého zaměstnání,“ uvedl starosta města Pavel Pacal.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Očkovací centrum má k dispozici tři parkoviště, a to pod Pasáží, v ulici Kofránkova a u komunitního centra Moravia. „Parkovací kapacity ale nejsou neomezené, proto apeluji na ty občany, kteří nemusí jet autem, aby využili autobusy nebo do centra přišli pěšky. Abychom se vyhnuli zmatkům na parkovištích, prosím také občany, aby se dostavili přesně na hodinu, kdy jsou objednáni,“ doplnil Pavel Pacal.

 

Proces očkování bude urychlen, pokud si každý registrovaný zájemce s sebou přinese již vyplněný dotazník. Je k dispozici na stránkách nemocnice, ale i na stránkách Kraje Vysočina a také na webu města. Vytištěný si jej lze vyzvednout v informační kanceláři na Městském úřadě Třebíč.