Nedělní protiprávní shromáždění na Zelňáku v Brně bude řešit správní orgán

zdroj: Policie JMK

BRNO – Jihomoravští policisté dohlíželi na průběh oznámeného shromáždění na Zelném trhu a následném pochodu městem. Kontrolovali dodržování veřejného pořádku a platných vládních nařízení. Na místě byli i policisté z antikonfliktního týmu.

Akce začala projevy. Tajemník Úřadu Městské části Brno-střed rozpustil shromáždění před půl třetí pro porušení zákona. Poté se zhruba 140 účastníků vydalo na pochod městem po jiné než původně nahlášené trase a dorazilo před budovu Rektorátu Masarykovy univerzity. Následovalo spontánní shromáždění, které bylo po chvíli rozpuštěno. Větší část osob se ale pak přesunula na Joštovu ulici, kde pokračovaly projevy. Po opětovném rozpuštění se protestující přesunovali městem. Porušovali vládní nařízení, neměli roušky, nedodržovali rozestupy a ignorovali opakované výzvy. „V Kobližné ulici jsme osoby, které se dopouštěly protiprávního jednání, zkontrolovali. Akce se obešla bez použití donucovacích prostředků, dvě osoby byly zajištěny a další přestupkové jednání osob ignorujících vládní nařízení bude oznámeno správnímu orgánu. Jeden protestující přímo na místě zaplatil blokovou pokutu,“ popsal průběh policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.