Aktualizace: Se zákazem řízení seděl za volantem pod vlivem drog. To však nebylo vše, teď má na krku obvinění z pěti trestných činů

TRUTNOVSKO – V těchto dnech byl obviněn čtyřiadvacetiletý muž za krádeže nejen aut, vína a tvrdého alkoholu, ale také holících strojků, bot a dalších věcí. Mladík závislý na pervitinu způsobil škodu za několik set tisíc korun.

O 24letém muži jsme vás informovali v článku: Video: Se zákazem řízení usedl za volant ukradeného auta a to ještě pod vlivem drog. Příběh tohoto nezbedného mladíka má další pokračování. „Muž z Náchodska má na svědomí několik trestných činů. Je obviněn ze zločinu krádeže, přečinů porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí, výtržnictví a dalšího přečinu neoprávněné užívání cizí věci,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté si mladíka pořádně proklepli a zjistili, že má na svědomí krádeže téměř po celém Královéhradeckém kraji a začali po něm intenzivně pátrat. K jeho dopadení pomohla i malá náhoda a to minulý týden ve středu dopoledne. Hledaný mladík na Hlavním nádraží v Pardubicích na sebe upozornil sám, protože na sobě neměl respirátor. Policisté ho vyzvali, aby si ho nasadil, muž se začal hrabat ve svém batohu a policisté se nestačili divit co uviděli. V batohu mu leželo několik občanských průkazů a několik osvědčení o registru vozidla. Příslušníci chtěli pochopitelně po muži vysvětlení a on přiznal, že vše je zcizené. Mladík byl okamžitě zadržen a putoval do trutnovské policejní cely.

Kriminalisté viní 24letého muže ze spáchání 15 činů, kterých se dopustil během necelých tří měsíců a při kterých způsobil škodu za téměř 360 tisíc korun. „Největší škodu způsobil při vloupání do jednoho sklepu v Hradci Králové, odkud odcizil desítky láhví vína a 2 láhve investičního tvrdého alkoholu, sportovní vybavení, náčiní a oblečení, počítačové hry a další věci za více než 220 tisíc korun,“ říká mluvčí. Některé z ukradených věcí se podařily u zadrženého mladíka najít a budou vráceny původním majitelům.

Kradl v penzionu, odběrovém místě i v bytovce

Další značnou škodu způsobil v jednom penzionu na Trutnovsku. Do objektu uviděl otevřené dveře a celý ho prohledal, ukradl z něj holicí strojky, smartbook, hodinky a klíče od auta, se kterým pak z místa odjel. Dokonce se vloupal do odběrového místa antigenních testů a sousedících ordinací v Jaroměři, odkud si odnesl jen flash disk a pár klíčů. Na další lup se vydal do Hradce Králové, kde ze společných prostor domu ukradl několik párů značkových bot, v celkové hodnotě 4500 korun.

Před mladíkem neobstála ani osobní auta, tři z nich odcizil a do dalších tří se vloupal. Aby toho nebylo málo, tak na konci ledna, když opouštěl policejní služebnu, slovně a gestikulacemi hrozil policistům. Svou ostudu ještě dokončil tím, že za vstupem do služebny se otočil a vytáhl své přirození, které ukazoval i dalším lidem.

Z vyšetřování také vyplynulo, že mladík je pravidelným uživatelem pervitinu a to už několik let a také nemá žádnou práci. Zákaz řízení dostal v prosinci minulého roku, na jeden rok.  Muž byl v minulosti již několikrát za krádeže potrestán, naposledy v září loňského roku, to byl odsouzen k 300 hodinám obecně prospěšných prací. Protože všechny skutky spáchal v době nouzového stavu, tak mu hrozí až osm let vězení.