Centrum Opavy ozdobila velikonoční výzdoba

Město Opava. Foto: autor.

OPAVA – Bohužel, tradiční velikonoční trhy letos neproběhnou kvůli zhoršující se epidemiologické situaci. Centrum města se ale již zahalilo do velikonoční výzdoby.

Město se pokusí zprostředkovat velikonočního ducha skrz novou velikonoční výzdobu, která byla dnes instalována v centru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Věříme, že velikonoční dekorace budou důvodem, proč si například rodiny s dětmi udělají procházku do města. Navíc po měsících špatných zpráv, zrušených kulturních a společenských akcích chceme, aby se měli lidé zase na co těšit a mohli něco lákavého ve veřejném prostoru vidět,“ dodává Tomáš Navrátil.

Součást velikonoční výzdoby tvoří například obří kraslice anebo velký zajíc před Hláskou. Před Hláskou budou také zakomponovány noční světelné kraslice. Do velikonoční výzdoby se může zapojit také široká veřejnost a ozdobit květináče na Dolním náměstí.