Centrum Šumperka oživí jarní výzdoba, na Velikonoce se zajděte vyfotit do fotokoutku

ŠUMPERK – Jarní měsíce budou stejně jako loni dotčeny vládní mi opatřeními proti koronaviru. V Šumperku se rozhodli alespoň vyzdobit centrum města jarními symboly, chybět nebude ani velikonoční fotokoutek.

Středisko volného času Doris připravuje ve spolupráci s místní radnicí jarní výzdobu Točáku s edukativními prvky, která by měla zpříjemnit procházku centrem města nejen dětem, ale i dospělým. Chybět nebude ani velikonoční fotokoutek. „Do středu Točáku umístíme břízu jako symbol jara, na niž pověsíme dřevěné destičky s malovanými druhy ptáků, kteří se na jaře vracejí,“ uvedla ředitelka Střediska volného času (SVČ) Doris Petra Müllerová. Kolem břízy bude postaven dřevěný plůtek, na němž budou umístěny ptačí budky, dutina a slepenec pro jiřičku. Druh ptáka a způsob hnízdění bude spojovat barevný symbol. „Zájemci, předpokládáme, že to budou především rodiče s dětmi, si budou moci na stránkách Dorisky stáhnout pracovní list s úkoly,“ dodala ředitelka. Pracovní list ke stažení vám přinášíme také ZDE. Nejdříve si však prostudujte přiložený obrázek s druhy ptáků pod článkem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

K jaru také neodmyslitelně patří Velikonoce, jejichž tradice budou bohužel stejně jako loni dotčeny vládními opatřeními. Ducha Velikonoc do Šumperka alespoň symbolicky přinese velikonoční fotokoutek, který SVČ Doris jako součást výzdoby města připravuje. „Jménem města bych chtěl všem pracovníkům Dorisky, podílejícím se na výzdobě našeho města, poděkovat a doufám, že občané jarní výzdobu v této nelehké situaci ocení a že jim zpříjemní jarní období. Věřím také, že občané během focení budou dodržovat platná vládní opatření,“ uvedl starosta města Tomáš Spurný.