Hledáte práci? Zkuste Veletrh práce a vzdělávání online

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇKÝ KRAJ – Ztratili jste zaměstnání, potřebujete rychle najít jiného zaměstnavatele nebo se rekvalifikovat pro jiný typ práce? Řešením pro vás může být online Veletrh práce a vzdělávání.

Ten vám nabídne možnost “naživo” si promluvit s personalisty podniků, poslechnout si přednášky a nechat si online poradit od odborníků. Každoroční Veletrh práce a vzdělávání Klíč k příležitostem už podeváté nabídne široké spektrum pracovních míst, osobní kontakt s personalisty, ale také přednášky a poradenství zdarma. Účastnit se ho může kdokoli a odkudkoli – letos ho však organizátoři přenesli do virtuálního prostředí a prodloužili na 3 dny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V průběhu 3 dnů mohou návštěvníci bezpečně z pohodlí domova navštívit virtuální stánky zaměstnavatelů, získat nabídky práce a promluvit si přímo s náborovými pracovníky či rovnou absolvovat pohovor. „Připojit se mohou prostřednictvím počítače, mobilu či tabletu. Pokud se registrují zde , získají možnost stáhnout si pracovní nabídky do “virtuální igelitky”, na kliknutí předat personalistům vybraných podniků životopis či zadat telefonní číslo, aby jim náboráři sami zavolali. A jako vždy na veletrhu losujeme z registrovaných výherce zajímavých cen,” odpovídá Jana Brabcová, jednatelka pořádající společnosti Grafia. Veletrh nabídne široké spektrum pracovních pozic – dělnické, kancelářské, manažerské i technické.

Návštěvník si také může poslechnout přednášky vysílané na youtube živě nebo ze záznamu. Může se tak dozvědět, jak vylepšit svůj životopis a co do něj nedávat, poučit se, jak přemýšlí náboroví pracovníci, připravit se na pracovní pohovor či pochopit úskalí pracovních smluv. Nebudou chybět ani oblíbená témata “Jak se nezbláznit v době covidu?”, jak získat profesní kurzy zdarma, najít práci v zahraničí či jak nastartovat vlastní business a další.

Oblíbenou součástí veletrhu bývají individuální poradny. I letos to bude kariérové poradenství (a “kontrola” životopisů), pracovně-právní poradna, image brýlová poradna, poradna pro začínající podnikatele a nově také psychologické poradenství a poradna pro lidi v těžkých životních situacích. „Snažíme se připravit všechno uživatelsky co nejjednodušší,” říká Štěpánka Pirnosová z pořádající společnosti. „Návštěvník může být aktivní a procházet jednotlivé virtuální stánky a poradny, nebo se jen dívat na našem kanálu na youtube. Je to příležitost stihnout toho i víc než na běžném “fyzickém” veletrhu a výhodou je, že se můžete opakovaně vracet k záznamům přednášek. Online poradny zajistí soukromí pro rozhovor, aniž byste museli opustit domácí pohovku. Návštěvník tak může jen získat,” dodává.

Součástí programu jako každoročně bude i vyhlášení ocenění pro podniky přátelské rodině Mamma Parent Friendly, které Grafia uděluje už od roku 2009.

Na veletrhu se podílí řada partnerů – krajská pobočka Úřadu práce ČR, Czechinvest, AIVD ČR, Hospodářská komora ČR, SUIP, Ledovec, Diakonie Západ, Městský obvod Plzeň 3, Ledovec, Západočeská univerzita v Plzni, Pakt zaměstnanosti Plz. kraje a další.

Proběhne od 30. března do 1. dubna 2021.