Jste starší 65 let a bydlíte na Plzni 3? Pak dostanete respirátory zdarma

Zdroj: Městský obvod Plzeň 3

PLZEŇ – Centrální obvod se snaží ulehčit dopady koronavirové pandemie i seniorům starším 65 let, či invalidním důchodcům, kteří se ocitli ve finanční nouzi. Obvod jim proto rozdá respirátory zdarma.

Po prokázání trvalého pobytu v obvodu Plzeň 3 si tito lidé mohou vyzvednout balení respirátorů FFP2 na Kontaktním místě pro seniory se sídlem sady Pětatřicátníků 1 (naproti Divadlu J. K. Tyla) v pondělí a ve středu v době od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. „Na lidi s nízkými příjmy zvýšeně dopadají opatření vlády ukládající povinnost používat předepsanou ochranu dýchacích cest, a to respirátor typu FFP2. Rozhodli jsme se proto darovat jim respirátory, které jsme obdrželi od Potravinové banky,“ vysvětlil místostarosta Městského obvodu Plzeň 3 Stanislav Šec. „Chápeme, že pořizování ochranných prostředků může být pro lidi s napnutým rozpočtem nezanedbatelný problém. Snažíme se jim alespoň touto cestou pomoci,“ dodal místostarosta.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.