Kroměříž rozdávala respirátory seniorům. V pátek se dostane i na mladší ročníky

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížští senioři starší 70 let si dnes vyzvedli pouze polovinu z vyhrazeného množství respirátorů FFP2, které se jim kroměřížská radnice rozhodla rozdat. Pro ochranné pomůcky si proto budou moct přijít i ti nad 65 let. Stánek se jim otevře v pátek na Velkém náměstí.

První lidé přišli už asi půl hodiny předtím, než se stánek s respirátory otevřel. Zájem byl dopoledne obrovský, fronta sahala až na Vodní ulici. „Odpoledne byl už zájem menší. Jsem rád, že jsme mohli nejstarším občanům města situaci ulehčit a alespoň takto symbolicky jim pomoci při zvládání pandemie koronaviru,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město pro seniory nakoupilo 13 500 respirátorů, dalších 2 300 získalo od Potravinové banky ve Zlínském kraji. Prozatím si lidé vyzvedli pouze 8 000 z nich.

Obyvatelé Kroměříže narození v roce 1951 a dříve si pro respirátory mohou přijít ještě v úterý 16. března od 10 do 16 hodin na Velké náměstí před budovu radnice, kde tradičně stává vánoční strom. Následně v pátek ve stejném čase si balíček s pěti ochrannými pomůckami mohou vyzvednout senioři narození mezi lety 1952 a 1956. Prokázat se vždy musí občanským průkazem.

Foto: město Kroměříž
Foto: město Kroměříž