Majitel přišel o svoji chloubu. Zloděj ho o ni připravil v garáži

PLZEŇ – Veliký smutek pocítil muž, který přišel do své garáže a v ní nespatřil své dva mopedy zn. Stadion S22, kterých si velmi cení.

Ty mu neznámý zloděj ukradl ze zabezpečené garáže v ulici Univerzitní v Plzni. Pachatel si s největší pravděpodobností mopedy předem vytipoval a v době od 10. do 11. března 2021 se násilím vloupal do garáže, kde byly oba mopedy zaparkovány. Mopedy nebyly zcela funkční, majitel jim odmontoval palivové nádrže, které chtěl zvelebit a následně přimontovat zpět. „Zvláštností pak byla samotná informace od poškozeného majitele, který nám uvedl, že v měl v garáži ještě zabezpečené zaparkované osobní motorové vozidlo, okolo kterého se musel pachatel doslova “protáhnout”, aby ven z garáže mopedy dostal. Zaparkovaný automobil byl bez jediného poškození,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a po pachateli a odcizených mopedech pátrají. „Policisté žádají občany , kteří by mohli podat jakoukoli informaci o jejich pohybu či výskytu, aby se obrátili na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo zavolali na tísňovou linku 158. Policisté předem děkují za případné podznatky,“ uzevřela policejní mluvčí.