Měl projet na červenou a způsobit tím dopravní nehodu za několik set tisíc korun. Policisté hledají svědky této události

foto: Policie ČR

HRADECKO – Třiačtyřicetiletý řidič vozidla Škoda Roomster zřejmě ignoroval červenou na semaforu a díky tomu došlo ke střetu s automobilem Škoda Octavia, který řídil šestačtyřicetiletý muž. Pravděpodobný viník nehody utrpěl zranění.

Jak dnes potvrdil policejní mluvčí Aleš Brendl, k nehodě došlo uplynulý pátek krátce před polednem v Hradci Králové na křižovatce ulic Akademika Bedrny, Okružní a Pilnáčkova. Šofér roomsteru jel z Okružní ulice do Pilnáčkovi ulice a hned pak vlevo do ulice Akademika Bedrny, přičemž zřejmě nesledoval semafor, protože v tu chvíli na něm svítilo červené světlo. Tím měl způsobit bouračku, protože nedal přednost v křižovatce oktávce, která jela z Pilnáčkovi ulice rovně do Okružní ulice.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté na místě provedli u obou řidičů dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Při střetu obou vozidel došlo k lehkému zranění řidiče vozidla Škoda Roomster, záchranáři 43letého muže odvezli do nemocnice k ošetření. Škoda způsobená nehodou je odhadnuta zhruba na 280 tisíc korun.

„Obracíme se s prosbou na případné svědky, kteří se v uvedenou dobu pohybovali poblíž místa nehody. Svým svědectvím případně záznamy z palubních kamer můžete významnou měrou přispět k řádnému objasnění celé události,“ říká mluvčí. Jakékoliv informace k této události můžete sdělit přímo hradeckým dopravním policistům na telefonní čísla 974 526 250, nebo 974 526 251.