Na Dornychu se poprala dvojice mužů, jeden z nich měl zákaz pobytu

Ilustrační foto

BRNO – Dva muži si vyřizovali své účty na Dornychu, zachytila je však kamera a po malé chvíli už na místo mířila hlídka městské policie. Oba odmítli lékařské ošetření, jeden z nich měl zákaz pobytu na území Brna, proto si ho rovnou převzala republiková policie.

Strážník dozorčí služby si prostřednictvím kamery všiml potyčky dvou mužů, ihned proto zavolal na linku 156 a věc nahlásil. Na místě vyslaná hlídka našla devětadvacetiletého muže ležícího na zemi, opodál stál čtyřiatřicetiletý aktér. „Žádný z nich neměl viditelná zranění a oba lékařskou pomoc odmítli,“ dodala mluvčí brněnské policie Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Díky kamerovým záznamům strážníci zjistili, kdo s bitkou začal a dotyčnému staršímu muži uložili pokutu tisíc korun za spáchání přestupku proti občanskému soužití. Hlídka také přistoupila k ověření osobních údajů. Jaké bylo její překvapení, když zjistila, že mladší z mužů má soudem zakázaný pobyt na území města Brna. Muži zákona proti povolali na místo republikovou policii. Než stačila přijet, napadený začal být nervózní, neustále se rozhlížel a začal si vytahovat různé předměty s kapes. Hlídka proto nabyla dojmu, že by se mohl pokusit o útěk a raději ho spoutala. Policie si ho poté převzala jako podezřelého z trestného činu.