Nemocnice v Třinci má nového ředitele

Ilustrační foto.

TŘINEC – Třinecká nemocnice doznala změn, od prvního dubna ji povede zbrusu nový ředitel. Kdo konkurz vyhrál a jaký má cíl?

Konkurz na místo nového ředitele vyhlásil kraj ke konci ledna poté, co byl odvolán původní ředitel, Martin Sikora. Přihlásilo se na 10 uchazečů, z nichž byl vybrán Jiří Veverka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Pan ředitel Veverka bude mít za úkol zajistit, aby třinecká nemocnice nadále stabilně fungovala a poskytovala pacientům potřebnou péči i možnost testování a očkování proti koronaviru. Také věřím, že se novému řediteli podaří toto zdravotnické zařízení dostat ze svízelné ekonomické situace. Svou koncepci vedení nemocnice, se kterou do výběrového řízení hlásil, nazval: Spokojený pacient – vzdělaný personal, ekonomická stabilita. To je i vize, jakou má naše krajské zdravotnictví a já doufám, že ji bude pan Veverka v třinecké nemocnici naplňovat. Také oceňuji, že chce pan ředitel pracovat na zlepšení mezilidských vztahů v nemocnici,“ upřesnil náměstek hejtmana kraje Martin Gebauer.

Veverka studoval Ekonomickou fakultu Vysoké školy Báňské-Technické university Ostrava a působil již ve vedení několika nemocnic, například v Bruntále, Zlíně anebo Rýmařově.