Opakovaně smyk, ale i jedno auto na střeše. U Jabloňova na Žďársku došlo během pár minut k několika nehodám

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Za nehody, které se staly minulý pátek ráno na jednom úseku krátce za sebou, mohly podle policistů zejména vysoká rychlost, ale i nepozornost řidičů. Na vozidlech vznikla škoda přes dvě stě tisíc korun.

K nehodě, která sled havárií započala, došlo v pátek 12. března před půl šestou ráno. Řidička vozu Citroen Saxo jela směrem od Jabloňova na Velké Meziříčí. Při projíždění zatáčkou dostala na zledovatělé silnici smyk, sjela do příkopu a narazila na mez, kde auto převrátila na střechu. Dvaapadesátiletá řidička skončila s lehkým zraněním v nemocnici. Na vozidle byla zjištěna škoda za 40 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Jen o pár minut později se stala na stejném místě další nehoda. Po silnici od Jabloňova přijížděla devětatřicetiletá řidička vozu VW Golf. Před zatáčkou dostatečně nezpomalila, a tak zase následoval smyk. Rozjetý Volkswagen vyletěl do protisměru, kde se srazil se stojícím Renaultem a ten vzápětí narazil do dalšího Renaultu, který zde stejně jako druhý vůz stál kvůli předchozí nehodě. To však nebylo zdaleka všechno.

Průběh nehody byl víc než dramatický

„Druhé vozidlo bylo vlivem střetu odmrštěno na levou krajnici ke kovovým svodidlům, kde se v tu dobu nacházel jeden z řidičů. Vozidlo přimáčklo muže na kovová svodidla,” sdělila mluvčí policie Dana Čírtková. I když nehoda vypadala děsivě, odvezla záchranka řidiče i řidičku do nemocnice jen s lehkým zraněním. Škoda dosáhla celkem 183 tisíc korun.

Třetí nehodu způsobil na stejném místě řidič Škody Fabia, který v rychlosti projel zatáčkou a začal brzdit až poté, co si všiml řady stojících aut. Samozřejmě se i jeho vůz dostal do smyku. Řidič poté přejel na levou stranu silnice a postupně narazil do stojícího Renaultu a škodovky. U této nehody již k žádnému zranění nedošlo.

Jak obě řidičky, tak ani řidič neměli v testu žádné stopy alkoholu. Další okolnosti nehod policisté prověřují.