Policisté lapli vařiče pervitinu, který zásoboval drogou „půlku“ Moravy

ilustrační foto

HRANICE –  Nepoučitelný drogový recidivista neunikl pozornosti policie. Muži zákona zadrželi v Hranicích na Moravě 27letého muže, který patrně nejen vařil, ale i dealoval drogy pro široké okolí. Nyní čeká na svůj ortel v olomoucké vazební věznici.

Tak dlouho se chodí s hrncem pro vodu, až se ucho utrhne. Toto přísloví zcela sedí na 27letého muže, který byl pro policisty „známou firmou“. I po svém propuštění z vězení totiž pokračoval ve výrobě a prodeji drog. A to nejen na Hranicku, ale obsáhl i oblast Vsetínska a Valašského Meziříčí. Policisté jeho počínání pozorovali už nějakou dobu.

„Za pervitin buď inkasoval peníze, nebo požadoval různé protislužby, případně některé obdarovával i zdarma. Při prohlídce bytových a nebytových prostor se našly chemikálie, které by mohly souviset s výrobou pervitinu, to ale ukáže až následné odborné zkoumání. K odborné expertíze bylo zasláno i nepatrné množství nalezené sušené hmoty,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Podezřelý muž skončil v policejní cele, kde mu policejní komisař sdělil obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu díky předchozí trestné činnosti hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.