Prostějov otevře očkovací centrum

Zde vznikne nové očkovací centrum

PROSTĚJOV – Ve středu 17. března začne v Prostějově fungovat očkovací centrum. Bude v provozu v budově Společenského domu v Komenského ulici. Denně by se zde mělo naočkovat 500 lidí.

„Máme připravena očkovací místa, zázemí pro zdravotnický personál a administrativu. Jako vybavení byl navezen mobiliář, výpočetní technika a podobně,“ okomentoval přípravy očkovacího centra primátor František Jura. Umístění centra nabízí očkovaným hned několik výhod.

„Jde o střed města, poměrně snadno dostupný městskou hromadnou dopravou. Prostory jsou dostatečně velké jak pro očkující zdravotníky, tak pro čekající obyvatele, dostatečný prostor zde nalezne i administrativa. Přijet na očkování automobilem by také neměl být, vhledem k nedalekému parkovišti, problém,“ dodal primátor Jura.

„V přízemí Společenského domu je zřízeno pracoviště registrace. Vypomáhat budou dobrovolníci i lidé z řad pracovníků magistrátu. V prvním patře je zřízeno předběžně pět očkovacích boxů s lékaři a zdravotnickým personálem. Předpokládáme, že zde bude odbaveno asi 500 pacientů denně, a to po dobu zhruba tří měsíců. Vše je koordinováno s ředitelstvím Nemocnice AGEL Prostějov,“ dodává primátor

Pracovní doba je plánová na pondělí až pátek v osmi hodinových časech. V případě velkého zájmu obyvatel o co nejrychlejší vakcinaci a dostatečného množství očkovacích látek bude možno pracovní dobu prodloužit i o víkendové dny.