Řidič narazil ve vysoké rychlosti do stromu, z místa nehody ho transportoval vrtulník

Zraněného řidiče vyprošťovali hasiči. Foto: Policie ČR

PELHŘIMOV – K vážné dopravní nehodě s těžkým zraněním došlo o víkendu na Pelhřimovsku. Řidiče museli z auta vyprostit a poté byl transportován do nemocnice. Na vozidle vznikla více než půlmilionová škoda.

K nehodě došlo v sobotu 13. března před půl devátou ráno nedaleko Počátků. Pětačtyřicetiletý řidič Škody Kodiaq přijížděl směrem od Polesí. „Na přímém úseku ztratil kontrolu nad vozidlem a přejel do protisměru, kde levou přední částí vozidla narazil ve vysoké rychlosti do vzrostlého stromu. Od něj se vozidlo odrazilo vpravo mimo komunikaci, kde následně havarovalo v příkopu,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Řidiče, který zůstal po nehodě zaklíněn ve voze, vyprostili hasiči. Poté jej na místě ošetřili záchranáři a následně byl s podezřením na těžší zranění letecky transportován do traumacentra v Českých Budějovicích. Dechová zkouška neukázala žádné stopy alkoholu.

Vozidlo bylo po nárazu značně zdemolované, celková škoda překročila 600 tisíc korun. Příčiny a okolnosti nehody policisté vyšetřují.