Šestnáctiletý hoch sedl za volant a vzápětí způsobil škodu za desítky tisíc

TŘEBÍČ – Nezletilý opilý mladík naboural o víkendu v Třebíči dvě auta a nyní čelí podezření z trestného činu. Škoda na vozidlech přesáhla třicet tisíc korun.

Parkoviště na Řípovské ulici se stalo v sobotu 13. března hodinu po půlnoci místem neobvyklé dopravní nehody. Mladík posilněný alkoholem sedl do vozu Citroen a chtěl se ještě se dvěma vrstevníky vydat na noční výlet. Nedostatek zkušeností za volantem, a navíc alkohol v těle mu však jízdu značně zkomplikovaly.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

„Při opakovaných pokusech o vyjetí z parkovacího místa došlo ke střetu se zaparkovaným osobním automobilem Škoda Felicia a následně ještě se zaparkovaným osobním automobilem značky Dacia,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění, jediným nepříjemným následkem byla poničená vozidla.

 

Kromě policistů dorazili na místo vzápětí i rodiče všech tří výtečníků. Nezletilý řidič podstoupil dechovou zkoušku na alkohol, která ukázala 1,31 promile. Celková škoda vyšplhala na 32 tisíc korun.

Policisté případ řeší jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vyšetřují i všechny další okolnosti nehody.