V Jizerských horách a v Krkonoších má napadnout přes čtvrt metru sněhu

LIBERECKÝ KRAJ – Meteorologové vydali výstrahu na silné sněžení, které dnes v noci a zítra zasáhne naše severní hory, především Jizerky a Krkonoše. V úterý se bude tvořit sněhová pokrývka od středních, zejména ale od vyšších poloh.

Kolem tlakové níže, která se prohlubuje nad jihovýchodní Evropou, k nám bude proudit studený a vlhký vzduch od severu. Na většině území se během noci a zítřka očekávají sněhové přeháňky, pod 500 m srážky smíšené nebo dešťové, na horách na severu i trvalejší sněžení.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Český hydrometeorologický ústav očekává, že v horských oblastech od 800 metrů nad mořem za 24 hodin napadne více než 25 centimetrů nového sněhu. Ojediněle se mohou tvořit sněhové jazyky. Srážky budou ustávat až v úterý k večeru. Chladné počasí s nočními teplotami pod bodem mrazu bude trvat po celý týden.

Od dnešní půlnoci bude až do odvolání z preventivních důvodů uzavřen provoz na silnici č. I/10 v úseku z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny s výjimkou autobusů. V návaznosti na tuto skutečnost bylo aktivováno veškeré dopravní značení s uvedeným omezením. „Všichni řidiči by měli být připraveni na náhlou změnu počasí a přizpůsobit tomu způsob jízdy. Doporučujeme kvalitní zimní výbavu (zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku), při cestách do hor dostatek pohonných hmot, sněhové řetězy, lopatu atd.,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Ilustrační foto: Shutterstock