V pískovně na Táborsku se utopil muž. Pátrali po něm potápěči

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

TÁBORSKO – Víkend s sebou přinesl bohužel i tragickou událost. V pískovně na Táborsku se totiž utopil muž. Na místě po něm pátrali potápěči jihočeské zásahové jednotky od pátečního podvečera.

V pátek před pátou hodinou podvečerní přijali policisté oznámení o muži, který se koupal v pískovně nedaleko Veselí nad Lužnicí. „Dle oznamovatele starší muž plaval několik desítek metrů od pláže a najednou zmizel pod hladinou,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místo ihned vyrazili kromě hasičů také potápěči jihočeské zásahové jednotky. Policisté začali po muži ve vodě ihned pátrat. „Okolo deváté hodiny večerní byla akce ukončena, muže nenalezli. V sobotu ráno se potápěči na místo vrátili a krátce po desáté hodině dopoledne ve spolupráci s hasiči utonulého nalezli,“ doplnila policejní mluvčí. Přesné okolnosti této události budou předmětem dalšího šetření.