Ve Valašském Meziříčí začala jarní očista města

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Měsíc trvající očista silnic a parkovišť odstartovala dnešním čištěním náměstí a přilehlých ulic. Radnice žádá občany, aby přeparkovali svá vozidla a respektovali dopravní značení.

Pravidelná čistka ulic potrvá ode dneška do 16. dubna. „Strojové i ruční čištění komunikací, chodníků a parkovišť bude probíhat denně od 6 do 15 hodin s dvouhodinovou rezervou do 17 hodin, aby byly práce opravdu dokončeny,“ upřesnila místostarostka Zdislava Odstrčilová. K dispozici je přehledný harmonogram čištění ulic, na termín budou obyvatelé také upozorněni sedm dní předem přechodnými dopravními značkami, které bude umístěno na začátku a na konci čištěné ulice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Očista probíhá z důvodu odstranění posypových materiálů ze zimní údržby a snížení prašnosti. Na hladký průběh, respektování značek a uvolnění parkovacích míst bude dohlížet Městská policie Valašské Meziříčí. Pokud řidiči svá vozidla nepřeparkují a znemožní tak provedení čištění, hrozí jim na místě pokuta ve výši 2000, ve správním řízení až 2500.