VIDEO: Na šest běženců upozornil detektor tlukotu srdce

zdroj: Policie JMK

BŘECLAV – V noci na sobotu na bývalém hraničním přechodu Lanžhot upozornil hlídku cizinecké policie přístroj detekující tlukot srdce na přítomnost osob v kamiónu Mercedes.

Podezřelé byly i poškozené plomby. Při kontrole náklaďáku policisté narazili na šest cizinců. Tři byli z Afghánistánu a tři z Bangladéše. Policisté všechny nelegálně cestující muže zajistili. Čtyřiačtyřicetiletý rumunský řidič při výslechu přiznal, že jej před odjezdem do západní Evropy kontaktovala mobilem neznámá osoba, s níž se dohodl na převozu šesti osob. Za každou z nich mu organizátor převozu slíbil 1500 eur, které měl dostat až po příjezdu do Německa. Šest cizinců mu nastoupilo do kamiónu ještě v Rumunsku po naložení nákladu. Na hranicích s Maďarskem sice musel otevřít ložnou plochu, ale projel bez problémů. Na Slovensku, kde vykládal část zboží, musel schovat přepravované cizince v kabině vozidla. Zpět k nákladu přestoupili těsně před českými hranicemi, tam však jejich cesta skončila. Na přítomnost osob upozornil české policisty speciální přístroj detekující tlukot srdce. „Řidič kamiónu je podezřelý z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. V nejbližší době by měl soud rozhodnout o trestu,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.