Dotazník zaujal hlavně mladší Jihlavany. Město chce znát i názory seniorů

Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Dotazník k budoucnosti města vzbudil mezi obyvateli velký zájem. Za prvních deset dní ho vyplnilo už na osm set respondentů. Názory starších občanů jsou však zastoupeny minimálně. Magistrát to chce napravit.

Anketu, o niž jsme již psali minulý týden, tvoří devatenáct otázek. Obyvatele města jsou nadšeni, že mohou tímto způsobem ovlivnit směřování Jihlavy na následujících deset let. „Jsme opravdu moc rádi, že se hned za první týden do dotazníkového průzkumu zapojilo tolik lidí. Moc všem děkujeme, že jim osud Jihlavy není lhostejný,“ uvedla primátorka Karolína Koubová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Většina zájemců, kteří zasílali odpovědi, však spadá do mladší až střední generace a vedení města by rádo tímto způsobem oslovilo i seniory. „Prosím proto, aby všichni, kdo mají zájem se na průzkumu podílet, zapojili do ankety i své rodiče nebo babičky a dědečky. Je pro nás důležitý také názor starších obyvatel,“ zdůraznila Karolína Koubová.

Stejně tak je důležité, aby se připojili i obyvatelé okrajových částí. Zatím městu chybí názory například obyvatel Kosova, Popic, Pístova, Helenína, Henčova a dalších místních území. Město má zájem o to, aby spokojenější byli i obyvatelé z periférií.

Dotazník je dostupný jak online, tak i v tištěném měsíčníku Ježkovy oči. Kdo by si chtěl dotazník sám vytisknout, najde jej na webových stránkách Probereme Jihlavu také ve formátu PDF. Na vyplnění je čas do 23. března.