Dvě ženy z Prahy 5. Uvězněná seniorka a jedna silně opilá

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Strážníci každý den řeší spoustu rozličných případů a situací. V jednom bytě byla uvězněná seniorka kvůli sousedským neshodám. Na ulici ležela silně opilá žena. Oba případy se odehrály na území Prahy 5.

Strážníci z Prahy 5 vyjížděli do domu v ulici Tunelářů, kde byla v bytě v šestém patře uzamčena starší žena,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Oznamovatel udal, že zámek je z vnější strany poškozen a není možné dveře odemknout. „Přes zamčené dveře strážníkům sedmaosmdesátiletá žena sdělila, že není zraněná a je v pořádku,“ doplnila mluvčí.

Místním šetřením bylo zjištěno, že za poškozením zámku mohou být dlouhodobé sousedské neshody v domě. Strážníci na místo přivolali hasiče, kteří odvrtali zámkovou vložku. Stařenka byla osvobozena. „Případ si k dořešení převzala Policie ČR,“ uzavřela tento případ mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Včera večer vyjela hlídka prověřit oznámení o ležící ženě na ulici Karla Engliše v Praze 5,“ uvedla druhý případ Seifertová. Strážníci na místě nalezli ženu, která byla při vědomí, bez viditelného zranění. Byla však velmi opilá a hovořila nesouvisle. Totožnost ženy se strážníkům nepodařilo zjistit a orientační dechová zkouška ukázala nejprve hodnotu 4,27 promile alkoholu a po půl hodině 3,99 promile. Speciálním vozem na převoz opilých osob byla žena převezena do protialkoholní záchytné stanice.