Holešovský sprejer domaloval. Osmnáctiletý „umělec“ může jít na rok za mříže

Ilustrační foto

HOLEŠOV – Policisté dopadli osmnáctiletého sprejera, který za rok „zkrášlil“ desítku různých objektů v Holešově. V neděli mu sdělili podezření z trestného činu poškození cizí věci, za což může skončit na rok ve vězení.

Řádění mladého umělce začalo v prosinci roku 2019 a pokračovalo až do loňského prosince. Pro své výtvory si vybíral objekty po celém Holešově. „Jeho dílo se tak objevilo na elektrorozvodných skříních, garážích, plynové regulační stanici, zámečnické dílně, novinovém stánku, budově polikliniky a budově mateřského centra,“ přiblížila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mladík na objektech vytvořil spreji nebo fixami různobarevné nápisy. „Největší z nich byl o délce 190 centimetrů a výšce 100 centimetrů. Celková škoda byla vyčíslena na více jak třicet pět tisíc korun,“ sdělila Kyšnerová.

Holešovským policistům se nedávno podařilo pachatele vypátrat a usvědčit. „Při výslechu se k trestné činnosti přiznal. Nyní mu za tuto trestnou činnost může hrozit až rok vězení,“ uzavřela mluvčí.