Hořela veranda u rodinného domu, jeho obyvatelé se z něj nemohli dostat ven

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – Krátce po třetí hodině noční byl nahlášen na tísňovou linku požár vícegeneračního domu, který nemilosrdně likvidoval verandu, ta stála přímo u vchodu do baráku. Dvěma lidem se podařilo v přízemí vylézt z okna a upozornit ostatní obyvatele na oheň.

Ještě, než dorazily čtyři hasičské jednotky k události, ke které došlo toto pondělí v Dolní Branné, tak se o uhašení plamenů pokoušeli sami obyvatelé domu a to pomocí věder s vodou a hasicím přístrojem. „Hasiči nasadili na likvidaci požáru vysokotlaký proud vody a další vodní proud C. Zasahujícím jednotkám se podařilo zastavit šíření požáru pod střešní konstrukcí domu nad verandou i dovnitř bytu,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jednotky musely také rozebrat část podbití střechy, aby zjistily, jestli se oheň skrytě nešíří. Celý zásah do úplné likvidace skončil krátce po páté hodině ranní. Vyšetřovatel hasičů si prohlédl místo zkázy a jeho prvním závěrem bylo, že požár mohl vzniknout od technické závady na elektroinstalaci. Škoda, kterou plameny napáchaly byla odhadnuta zhruba na 150 tisíc korun, hasiči však ochránili hodnoty přesahující částku 6 milionů korun.

Na místě zasahovala profesionální jednotka z Vrchlabí, dobrovolné jednotky z Dolní Branné a Vrchlabí 3. S pomocí přispěchala také profesionální jednotka z Jilemnice ze sousedního Libereckého kraje.