Lávka u průmyslovky se dočká rekonstrukce

Foto: Michal Horský

VSETÍN – Město si zakládá na pravidelných kontrolách technického stavu mostů, které má ve svém vlastnictví. Nyní přišla na řadu lávka pro pěší a cyklisty u průmyslovky, kterou čeká obnova.

Bohužel lávka je již delší dobu v nevyhovujícím technickém stavu, dokonce musela být uzavřena i dvě přístupová schodiště, jedno ve směru od Kolonky a druhé ve směru od koupaliště.  „Lávku, která pochází z roku 1970, jsme podrobili mostním prohlídkám, a ty potvrdily, že není celkově v dobré kondici,“ dodává starosta města Jiří Růžička. Projektant nabídl několik řešení, v plánu byla rekonstrukce nebo demolice a stavba nového mostu. Město se nakonec rozhodlo pro zachování lávky a její obnovu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do konce června předloží zhotovitel projektovou dokumentaci, na kterou Vsetín vyčlenil 200 tisíc korun. Poté se město rozhodne podle rozsahu prací, jestli s rekonstrukcí začne již letos, nebo až v příštím roce.