Lidé z Drahanské vrchoviny dostali výjimku

ilustrační foto

PROSTĚJOVSKO – Paradoxní a náročné. Takové se zdálo být cestování obyvatel obcí Drahany, Niva, Bousín, Repechy, Otinoves a Baldovec do svého okresního města. Kuriózní tvar výběžku okresu Prostějov způsobuje, že při cestě do Prostějova musí projet nejen okresem Vyškov, ale rovněž Jihomoravským krajem, aby se zpět vrátili do svého Olomouckého.

Velmi složitou situaci měli zažívat den co den lidé z takzvaného cípu okresu Prostějov. Ten hraničí s okresy Blansko a Vyškov. S mateřským okresním městem Prostějov je oddělen vojenským prostorem Březina. A právě tento prostor náleží okresu Vyškov a kraji Jihomoravskému. Vede přes něj stěžejní komunikace 377 ve směru na Blansko.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Při tvorbě uzávěr okresů na nás nikdo nemyslel. Jsme tu jako ztraceni na konci světa,“ avizoval pan Josef, který si nepřál uveřejnit celé své jméno, kvůli obavám z možného postihu: „už je dost toho, že musíme objíždět desítky kilometrů navíc, když jsou ve vojenském prostoru střelby a silnice je uzavřena.“  Orgány na obyvatele Drahanska ale nezapomněly.

Cesta na Drahany prochází dvěma okresy i dvěma kraji. Policie ale na tuto skutečnost reflektovala a udělila na průjezd po silnici II/377 v úseku Drahany – Žárovice výjimku. „Na základě dohody s Policií, obvodním oddělením Plumlov se průjezd nepovažuje za opuštění okresu,“ potvrdil mluvčí.

Ne všichni lidé ale o této skutečnosti vědí a zmíněnou oblast mnohdy složitě objíždějí.