Masakr na D1 u Lipníku: Nejméně 11 zraněných!

Hromadná nehoda na D1 u Lipníku

Lipník nad Bečvou – Hromadná havárie uzavřela průjezd na dálnici D1 mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi na Moravě. Mezi 304 a 306 kilometrem zde bouralo dvacet vozidel. Provoz je umožněn pouze odstavným pruhem.

Ke srážce patnácti vozidel došlo dnes kolem půl druhé odpoledne. „Na tísňové lince jsme přijali oznámení o několika havarovaných vozidlech mezi 304 a 306 km dálnice D1 ve směru z Olomouce na Ostravu. Jedná se o úsek mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranice, který je v tuto chvíli uzavřen. Řidiči jedoucí od Olomouce jsou odkloněni na 296 km EXIT Lipník nad Bečvou a zpět na dálnici mohou najet na 308 km EXIT Hranice. Odklon vede přes komunikaci č. I/47 obce Lipník nad Bečvou, Slavíč, Hranice,“ sdělil policejní komisař Libor Hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místě zasahují záchranné složky. Nehody se neobešly bez zranění. „Mají za následek minimálně jedenáct zraněných a více jak dvacet havarovaných vozidel,“ informoval tiskový mluvčí hasičů s tím, že pravděpodobným viníkem kolize je silný vítr. Odklon dopravy probíhá na exitu 296.  Bourá se i na D48 u Hustopečí. Havarovala zde dvě vozidla a ani zde se střet neobešel bez zranění.

Upozorňujeme řidiče, aby při průjezdu místem dopravní nehody dbali zvýšené pozornosti a řídili se pokyny policistů.