Na krku měl podmínku a přesto se vloupal do chatky, kde se opil a přenocoval

ilustrační fotografie

TRUTNOVSKO – V těchto dnech byl zadržen a obviněn sedmadvacetiletý muž z vloupání a krádeže, kterého se dopustil v zahrádkářské kolonii. Den předtím se nestyděl okrást i svou bývalou přítelkyni.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová, muž se minulý týden dopustil vloupání do jedné z chatek ve Vlčické ulici v Trutnově. V objektu ukradl alkohol, který vypil a pohodlně zde přenocoval. Majitel chatky přišel na místo a zjistil, že je v ní nevítaný host, okamžitě zavolal policisty. Hlídka muže zadržela, ten ještě před majitelem objektu stačil vyjádřit lítost nad svým chováním.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vyšetřovatelé zjistili, že den před tímto činem z bytu své bývalé přítelkyně pravděpodobně ukradl aku příklepový šroubovák za skoro 4 tisíce korun a dal ho do zastavárny. „Obviněný muž se protiprávního jednání dopustil i přes to, že byl v březnu tohoto roku již odsouzen pro přečin krádež s podmínečným trestem odnětí svobody v délce 4 let,“ říká mluvčí.

Pokud bude výtečníkovi prokázána vina, tak za to, že se tohoto chování dopustil v době nouzového stavu, může strávit až osm let ve vězení.