Opilý cyklista naboural v Blučině policistům auto

ilustrační foto: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V Blučině zažili policisté kuriózní nehodu s opilým cyklistou. V uplynulých víkendových dnech jihomoravští policisté zachytili větší množství nezodpovědných řidičů, kteří vyrazili na silnice pod vlivem drog, alkoholu nebo v zákazu řízení.

Kuriózní nehodu řešili dopravní policisté v Blučině. Do policejního vozu hlídky, která kontrolovala odstavené auto, znenadání narazil zběsile jedoucí cyklista. Ten se proti policejnímu speciálu vyřítil ze tmy rozjetý ze svahu na svém neosvětleném kole. Po tvrdém nárazu přeletěl přes řídítka. Bohužel neměl  ani ochranou přilbu. Sedmapadesátiletý cyklista musel být s lehkým zraněním převezen do nemocnice. „Hned po provedené dechové zkoušce bylo jasné, proč jízdu nezvládl. Policistům nadýchal přes 2 promile alkoholu,”uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle Davida Chaloupky bylo 13 řidičů pod vlivem alkoholu. Ve většině případu provinilci usedali za volant i se dvěma promile alkoholu v krvi. Například ve Veverské Bítýšce pod vlivem alkoholu třiatřicetiletý cizinec se svojí Toyotou narazil do sloupu veřejného osvětlení. Policistům po nehodě nadýchal 1,8 promile alkoholu. Pozitivní test na drogy mělo 10 nezodpovědných šoférů a dalších 8 jich řídilo i přes zákaz řízení. „Nepoučitelný byl sedmačtyřicetiletý muž z Blanenska, kterého policisté přistihli se zákazem řízení během jednoho dne dokonce dvakrát,“ dodal Chaloupka.