Policie žádá veřejnost o pomoc s pátráním po 12leté dívce, rodiče o ní mají velký strach

foto: Policie ČR

HRADECKO – Od dnešního poledne policisté pátrají po dvanáctileté dívce z Hradce Králové, která odešla ráno kolem sedmé hodiny, aniž by se s rodiči rozloučila. Doma si nechala mobil, takže jí není možné kontaktovat.

Nic takového rodiče v minulosti s dívkou ještě nezažili, nikdy neodešla bez toho, aniž by řekla, kam jde. Z komunikace na sociální síti se zjistilo, že si dopisuje s jistým Lukášem a je možné, že by za internetovým přítelem jela do jeho bydliště do Chebu. Po dívce Policie ČR vyhlásila celostátní pátrání.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Naše pátrání je bohužel zatím neúspěšné, proto se obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc. Kdo si dívky všimne, nebo by mohl o jejím pohybu podat nějakou informaci, ať zavolá na linku 158, nebo se dostaví přímo na jakoukoliv policejní služebnu,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.

Popis pohřešované dívky:

BUJONI LINA  je zhruba 135 cm vysoká, hubené postavy, má středně dlouhé rovné hnědé vlasy. Má hnědé oči a nosí brýle s černými obroučkami. Na spodních zubech má rovnátka. Z domova pravděpodobně odešla v zimní oranžové bundě a černých riflích s hvězdičkami.