Policisté dopadli anonyma, který vyhrožoval bombou ve třech pobočkách firmy

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajští kriminalisté obvinili muže, který začátkem ledna na lince tísňového volání oznámil, že jsou ve třech pobočkách stejné firmy uloženy bomby. Nacházet se měly v budovách ve Vsetíně, Zlíně a ve Starém Městě. Za vydírání a šíření poplašné zprávy mu teď hrozí až 8 let za mřížemi.

Anonym se na linku 158 obrátil 5. ledna krátce po sedmé ráno. Stejná výhrůžka se objevila i prostřednictvím e-mailu na několika firemních adresách. „Policisté tehdy evakuovali ze všech tří budov několik desítek osob a objekty za účasti psovodů se psy cvičenými na vyhledávání výbušnin prohledávali. Z důvodu bezpečnosti jsme také vyrozuměli České dráhy, aby zastavily provoz na železniční trati mezi Vsetínem a Jablůnkou, v jejíž blízkosti se jedna pobočka firmy nachází. Prohlídky objektů takto proběhly dva dny po sobě,“ popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Koncem února krajští kriminalisté zadrželi muže podezřelého z anonymního telefonátu v místě bydliště v obci na Zlínsku. „Jedná se o šestačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze zločinů šíření poplašné zprávy a vydírání. Je to zákazník, který nakupoval pravidelně od poškozené firmy materiál a měl problémy s platební morálkou,“ přiblížila Javorková.

Obviněný má už osm záznamů v rejstříku trestů, a to hlavně za majetkovou trestnou činnost jako zpronevěru, podvody a krádeže. „Je stíhán na svobodě a nyní mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ uzavřela Lenka Javorková.