Se čtyřmi promile se vydal krást další alkohol

ilustrační fotografie

HRADECKO – Šestadvacetiletý muž, který už byl pod parou, si chtěl za pět prstů nakoupit další lihoviny,  zaměstnanci prodejny jeho pokus odhalili a zavolali policisty. Ti si ho pořádně proklepli a zjistili, že už byl několikrát trestně stíhán.

K události došlo, jak potvrdil mluvčí policie Aleš Brendl, minulý pátek krátce po páté hodině odpolední v Nové Pace. Zaměstnanci obchodu zadrželi mladého muže, který ukradl z regálů alkohol za víc než 400 korun. Na místo vyrazila místní policejní hlídka, která si převzala muže do své péče. Muž byl zadržen a na místě mu byla provedena dechová zkouška, která ukázala 3,92 promile alkoholu v dechu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Poté se ukázalo, že 26letý muž má za sebou pestrou trestní minulost, za podobné krádeže byl v posledních třech letech už trestán. Opilý zloděj byl hlídkou převezen na záchytku do Hradce Králové. „Svým neuváženým jednáním v nouzovém stavu se měl provinilec dopustit zločinu krádeže, za což mu v případě prokázání viny hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodává mluvčí.