U dopravní nehody na Tachovsku zasahoval vrtulník

Ilustrační fotografie, zdroj: ZZS

TACHOVSKO – Včera v dopoledních hodinách došlo ve Stříbře k dopravní nehodě osobního auta Škoda Fabia, které řídil 50letý řidič. Ten projížděl ulicí Soběslavova ve směru do centra obce a zastavil na křižovatce ulic Soběslavova, Palackého a 28. Října.

Dle svědků se však krátce po zastavení auto náhle samovolně rozjelo do prázdného prostoru křižovatky, který přejelo a na protější straně narazilo levou přední částí do zábradlí. „Řidič, který za uvedeným vozidlem před křižovatkou zastavil, vyběhl ven z vozidla a muži, jenž ve Fábii nedýchal a nejevil známky života, začal okamžitě poskytovat první pomoc a na místo přivolal záchrannou službu,“ popsala dramatickou situaci policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdravotníci si muže převzali do své péče a následně jej letecky transportovali ve vážném stavu do nemocnice. „Příčina dopravní nehody je nyní v šetření, v tuto chvíli nemůžeme vyloučit náhlou zdravotní indispozici řidiče. S ohledem na zdravotní stav řidiče, nebylo možné provést dechovou zkoušku, a tak byl proveden odběr krve. Nehodou se policisté i nadále zabývají, vzniklou škodu na vozidle odhadli na 2 000 korun,“ dodala mluvčí.