Už žádné papírování, strážníci řeší přestupky on-line

Aplikace strážníkům v Prostějově velmi ulehčí práci

PROSTĚJOV –  Nová doba, nové manýry. Prostějovští strážníci mají nově v terénu on-line připojení, které jim umožní řešit přestupky přímo na místě. Nová aplikace ulehčuje strážníkům práci a snižuje administrativu.

Městská policie uvedla do ostrého provozu informační systém pro strážníky k evidenci a dokumentaci přestupků, a to jak v dopravě, tak i při dokumentaci ostatních protiprávních jednání, jako jsou černé skládky, poškozování a krádeže majetku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Systémem je možno v tabletu nebo chytrém telefonu dokumentovat přestupek, pořídit fotografii, provést dokumentaci o uložení příkazu na místě, nebo připravit dokumentaci pro správní řízení,“ vysvětluje zástupce ředitele Městské policie Prostějov Libor Šebestík.

Jde o úplně novou technologii, která strážníkům výrazně ulehčuje práci. Dříve musel strážník po příchodu z obchůzky ještě usednout k počítači a veškeré záznamy zapsat na služebně. Dnes to udělá přímo v terénu a není pro něj problém okamžitě provést třeba lustraci vozidla.

„Do pořízené fotografie se zapisuje datum, čas a souřadnice GPS, pro případné další využití v rámci správního řízení. Záznam o přestupku se automaticky předá správnímu orgánu k řešení. Systém také může generovat dokumentaci pro odesílání přestupků s bodovým hodnocením přímo na jednotlivé správní obvody pro zápis do karty řidiče,” dodává Libor Šebestík.

Systém je strážníkům šitý takříkajíc na míru. Na jeho dalším vývoji se stále pracuje a ještě letos se připravuje systém pro přístup do základních registrů, pro ověřování totožnosti osob na místě.