V Litovli dnes začala druhá etapa rekonstrukce průtahu městem

LITOVEL – Do konce roku neprojedete po hlavním průtahu Litovlí vedoucí Dukelskou ulicí. Důvodem je druhá etapa rekonstrukce komunikace. Osobní i nákladní doprava a linková autobusová doprava musí uzavřenou ulici objet.

Dnes byla zahájena druhá etapa rekonstrukce průtahu Litovlí. Stavba začala o měsíc později oproti původnímu plánovanému termínu. Důvodem bylo prodloužení vodoprávního řízení. Po dobu stavby bude zcela uzavřena Dukelská ulice. „Objízdné trasy pro automobily do 3,5 t mimo dopravní obsluhu budou vedeny ulicemi Palackého, Čihadlo, Studentů a ulicemi Kollárova, Vítězná a Kysucká. Objízdná trasa pro vozidla do 12 t je vedena přes Pňovice, Střeň, Náklo a zpět přes Unčovice do Litovle. Objízdná trasa nad 12 t povede přes Pňovice, Olomouc, Křelov, Příkazy, Unčovice a Litovel. Výlukové jízdní řády dotčených autobusových spojů naleznete na webových stránkách města,“ napsalo město Litovel na svém webu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Uzavírka má trvat do konce letošního roku. Stavební práce jsou rozděleny do 4 termínů a 4 úseků. Od těchto úseků se bude vždy odvíjet i uzavřená část Dukelské ulice. O jednotlivých objízdných trasách bude město veřejnost včas informovat. Po dobu uzavírky budou linkové autobusy jezdit z přemístěné zastávky Litovel, aut. st. po objízdné trase. Autobusové stanoviště Litovel, aut.st. bude přemístěno k Městskému klubu v Příčné ulici a na parkoviště Příčná. Investorem stavby je Olomoucký kraj.