V Třebíči začne jarní úklid, všechna auta musí z ulic

TŘEBÍČ – Každoroční úklid chodníků a vozovek startuje již příští týden. Město připravilo časový harmonogram a žádá občany, aby vždy do začátku čištění odstranili z ulic své automobily.

Velký jarní úklid bude probíhat od pondělí 22. března do středy 5. května. Ale již v těchto dnech jsou silnice a parkoviště v některých ulicích označeny značkami Zákaz stání nebo Zóna s dopravním omezením. Úklid bude prováděn většinou ve všední dny, a to od 7:00 do 17:00 hodin. Občané budou o čištění dané ulice vždy informováni nejméně s týdenním předstihem.

Pro provozovatele, řidiče a majitele vozidel z toho vyplývá povinnost přemístit svá auta před začátkem čištění jinam. „Odbor komunálních služeb města a provádějící firmy žádají občany, aby ve vlastním zájmu ve dnech čištění na komunikacích neparkovali, jinak se vystavují nepříjemnostem spojeným s odtahem vozu,“ sdělila tisková mluvčí radnice Irini Martakidisová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

V souvislosti s epidemiologickou situací radnice zpočátku zvažovala, že stejně jako vloni nebudou letos uklízeny silnice, ale nakonec to zavrhla. „Letošní zima byla tužší, bylo hodně mrazivých dnů a na silnicích je hodně inertního posypu. Pokud by nebyl posyp dobře uklizen, v ulicích by zůstala spousta prachu a nepořádku,“ dodala Irini Martakidisová.

Tabulku s rozpisem denního čištění najdou zájemci na webu města v sekci Informace pro občany.