VIDEO: Letňany zažily šílenou honičku. Motorkář s pěti zákazy řízení ujížděl policistům

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Rychle jedoucí motocykl chtěli zkontrolovat policisté v Letňanech. Motorkář jim však začal ujíždět, až se jim ztratil. Jiná hlídka nalezla muže, který odpovídal popisu, ale už neměl motorku, ani helmu a bundu. Řekl jim, že si ho s někým spletli.

V neděli, krátce před polednem, si policisté z pohotovostní motorizované jednotky všimli rychle jedoucího motocyklu,“ informovala dnes policejní mluvčí Hana Křížová. To se stalo v křižovatce ulic Mladoboleslavská a Čakovická. Policisté se rozhodli stroj zastavit a motorkáře zkontrolovat. Ten však měl jiný názor a prudce se rozjel do ulic v Letňanech. Během zběsilé jízdy vjel i na chodník, jel v protisměru a nakonec se hlídce ztratil v parku v Ctěnické ulici.

O pronásledování policisté informovali také ostatní hlídky v terénu,“ doplnila mluvčí. Muže odpovídajícího popisu zahlédla hlídka cizinecké policie v ulici Ke Klíčovu. Už nejel na motorce, ale šel směrem do Vysočan. Neměl ani motorkářskou bundu, helmu a rukavice. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky se za chvíli dostavili na místo a potvrdili, že se jedná o pronásledovanou osobu. Nedaleko pak byly nalezeny odhozené věci a motorka byla zaparkována v ulici Ke Klíčovu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté provedli lustraci motorkáře a zjistili, že má několik platných zákazů řízení motorových vozidel a minulý rok byl dokonce pravomocně odsouzen za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muž policistům tvrdil, že si ho s někým spletli. Prý žádný motocykl neřídil. Policisté ovšem u něho nalezli malý technický průkaz k pronásledovanému stroji. V hotovosti měl u sebe muž přes sto čtyřicet tisíc korun. Na místo byl rovněž přivolán policejní psovod se služebním psem Burym, který bezpečně určil, že muž patří k motorce.

Na základě těchto okolností byl muž omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu k provedení dalších úkonů. Nyní muži za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí trest až dva roky za mřížemi. Video z policejní honičky i zadržení motorkáře naleznete na tomto odkazu.

Zdroj: Policie ČR