VIDEO: Osm lidí cestovalo v jednom osobním autě na stavbu, dokonce i v kufru

zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – v pondělí ráno projížděl řidič VW Touareg kolem kontrolního stanoviště policistů ze šlapanického obvodního oddělení. Ti si všimli, že nikdo z osádky vozu neměl ochranu dýchacích cest.

Po zastavení auta se nestačili policisté s vojáky divit. Připoutáni byli jen řidič se spolujezdcem vpředu. Na zadních sedadlech neměl pás nikdo ze čtyř mužů, kteří tvrdili, že jedou na stavbu. Další dvojice se vyškrábala ze zavazadlového prostoru vozidla. „Vozem pro 5 osob tak cestovalo hned 8 pracantů. Všichni byli oznámeni pro porušení nařízení vlády, řidič se bude zodpovídat z přestupku, protože připustil přepravu více osob, než je povolená kapacita vozidla. Ostatní nepřipoutaní budou také oznámeni,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb. Tři osoby neprokázaly důvod překročení hranic okresů a putovaly zpět do svého bydliště. Vozidlo pokračovalo na stavbu v Brně už bez problému. „Celkem bylo za pondělí otočeno 135 vozidel, v závěru minulého týdne to byla obvykle polovina tohoto počtu denně,“ doplnil Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.