Místo večeře s rodinou, dostihla Jiřího Štěpničku smrt

Nejdojemnější díl tohoto roku čeká dnes večer diváky seriálu Sestřičky. Definitivně se totiž rozloučí s Jiřím Štěpničkou alias někdejším primářem MUDr. Jiřím Bojanem. Bojan v dnešním díle náhle zemře. A může za to, jako dnes ostatně za vše – korona, navzdory tomu, že do děje seriálu nikdy nepronikla. 

Chystal se na večeři na usmířenou s rodinou svých někdejších přátel Kinských (Daniela Šinkorová, Martin Preiss, Natalie Halouzková) a se synem Matym (David Gránský), místo přípitku na zdraví ale přijde smrtící embolie. Tak se dnes večer uzavře životní příběh seriálové postavy Jiřího Štěpničky, MUDr. Jiřího Bojana.. Tvůrci seriálu Sestřičky touto zápletku vyřešili hercovo neplánované přání ukončit své působení v seriálu. Štěpnička se totiž ze strachu z onemocnění rozhodl izolovat a z projektu s ohledem na své zdraví vystoupil. „Seriál Modrý kód a později Sestřičky jsem točil rád a rád na něj budu vzpomínat. K rozhodnutí opustit jej jsem dospěl před dvěma měsíci ve chvíli, kdy docházelo k mnohým změnám v natáčení vlivem šíření koronaviru, který postihl nemálo mých kolegů. A já jsem prostě dostal strach. Opravdu jsem se bál, že se nakazím, a protože tahle nemoc je nevyzpytatelná, nechtěl jsem tomu jít naproti. Odstěhoval jsem se z Prahy na chalupu a opravdu se mi podařilo se tomuto onemocnění vyhnout. Věřím, že mé důvody jsou pochopitelné,“ vysvětlil Jiří Štěpnička, který v seriálu působil od samého počátku vysílání Modrého kódu v roce 2017.

Tvůrci seriálu Sestřičky měli pro jeho krok pochopení. „Rozhodnutí Jiřího Štěpničky vystoupit ze seriálu Sestřičky nás pochopitelně velmi mrzí, ztrácíme v něm skvělého kolegu a také ikonickou postavu seriálu. Avšak respektujeme jej a vzhledem ke zdravotním rizikům, která v současné době práce v kolektivu, a tedy i natáčení seriálu nese, jej plně chápeme. Jiřímu přejeme především pevné zdraví a věříme, že se při nějakém z budoucích projektů televize Prima opět shledáme,“ sdělil kreativní producent seriálu Sestřičky Ivan Vodochodský s tím, že se vzhledem k vývoji dějové linky Bojana a návazných postav rozhodli k nezvratnému řešení.

O tom, že jeho postava v seriálu bude usmrcena, byl Jiří Štěpnička informovaný krátce po svém odchodu. „Chápu ten krok. Museli si s touhle informací rychle poradit. Rozešli jsme se ale přátelsky, po chápavé vzájemné dohodě, a tak věřím, že až tohle období přejde, potkám se s lidmi, kteří jsou mi skutečně milí, při nějakém jiném projektu,“ dodal představitel primáře Bojana. Ze stejného důvodu jako Jiří Štěpnička se z dalšího natáčení omluvila i jeho kolegyně Lenka Termerová, její postava Bíby Bojanové byla přeobsazena Kateřinou Macháčkovou. Jak skončí život legendy rubavské nemocnice a jak se nové role Bíby zhostí Kateřina Macháčková, sledujte dnes ve 20:15 na Primě.