České Budějovice: Na Sadech budou podzemní kontejnery

Snímek z výstavby podzemních kontejnerů v ulici Na Sadech v Českých Budějovicích (zdroj FB Město České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Obyvatele jedné z lokalit v Českých Budějovicích brzy budou vyhazovat separovaný odpad do pozemních kontejnerů. Jejich výstavba totiž na začátku tohoto týdne začala v ulici Na Sadech. Vedení města počítá i s dalšími částmi města, kde by tyto kontejnery mohly být vybudovány.

Práce na výstavbě nových podzemních kontejnerů na separovaný odpad začaly v pondělí 15. března a hotovo by mělo být do šedesát dnů, tedy v květnu 2021. „Čtyři kontejnery vznikají před Poliklinikou Sever. Počítáme s dostatečnou kapacitou na papír, plasty i bílé a barevné sklo. Po osazení nových nádob a aplikaci zásypu se zpevněná plocha kolem nich osadí kamennými kostkami. Veškeré plochy jsou navrženy jako bezbariérové pro snadný přístup osob se sníženou pohyblivostí ke kontejnerům,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Tímto rozšiřování podzemních nádob na území města ale nekončí. „Hledáme další vhodné lokality pro jejich umístění, ale relativně často narážíme na inženýrské sítě pod zemí, které to znemožňují.  Citlivě k umísťování nádob přistupujeme i v souvislosti se zelení, o kterou nechceme přijít,“ dodává náměstek.