Chtěl si koupit traktor, místo toho přišel o statisíce

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Nevydařený nákup přes internet řeší v těchto dnech policisté z Buchlovic. Šestatřicetiletý muž z Uherskohradišťska si chtěl na sociální síti pořídit traktor. Stal se ale obětí podvodníka, který z něj vymámil bezmála 300 tisíc korun.

Muž si v polovině února vyhlédl na sociální síti inzerát s prodejem traktoru značky John Deere od zahraničního prodejce. Následně s ním začal komunikovat přes e-mail. „Prodejce zaslal kupujícímu na jeho přání kopii technického průkazu, VIN kód i fotografii traktoru. Muž si poté v provozovně výhradního zastoupení John Deere ověřil jeho historii. Zjistil, že stroj skutečně existuje a rovněž k němu dohledal další údaje. Koupi se tak rozhodl zrealizovat,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Prodejce mu navrhl, aby obchod uskutečnili přes spediční službu, která realizuje prodej i převoz. Muž požádal o jeho kontaktní údaje a telefonní číslo, aby je službě předal. „Podle smlouvy měl muž zaslat kupní cenu včetně přepravy ve výši 10 800 Euro na účet německého přepravce a po dokončení přepravy měla být kupní cena prodejci uhrazena. Kupující následně odeslal peníze na bankovní účet přepravce. Peníze se mu však vrátili zpět, a to i po opětovném zaslání. Spediční společnost mu proto zaslala nové číslo bankovního účtu. Tentokrát platba proběhla. Od té doby je ale spediční společnost nekontaktní,“ popsala Kyšnerová.

Podvodem se nyní zabývají buchlovičtí policisté. „Vzhledem k tomu, že se pachatel tohoto skutku dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu za tuto trestnou činnost až osmileté vězení,“ dodala Simona Kyšnerová.