Hasiči varují před zakládáním ohně na zahradách

Zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Objevují se první jarní požáry porostů. Jihomoravští hasiči proto vyzývají ke zvýšené opatrnosti při pálení biologického odpadu na zahradách.

Stačí, aby vítr rozfoukal jiskry, a požár vznikne nečekaně rychle. Bohužel každoročně zaplatí životem při vypalování porostů i lidé. Plošné vypalování trávy je zakázané. Jste-li vlastníci nebo správci lesa, ovocného sadu, nebo se zabýváte čištěním porostů a spalujete rostlinné zbytky, pak se registrujte do aplikace Pálení. Aplikace slouží k ohlášení plánovaného pálení místně příslušnému Hasičskému záchrannému sboru kraje. Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Operačním a informačním střediskem hasičského záchranného sboru. Evidence slouží výhradně pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru. Pokud chcete pouze ohlásit jednotlivé pálení, nepotřebujete se registrovat. Také neodhazujte nedopalky na zahradách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.