Na očkování do Hruškových Dvorů nejlépe autobusem, vyhnete se dopravním problémům

Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Doprava do Hruškových Dvorů bývá zejména v době střídaní směn obtížná, proto město doporučuje autobusovou linku 4. Je zdarma, jezdí každou půlhodinu a zastavuje přímo u centra.

Jihlavské očkovací centrum začalo fungovat ve čtvrtek 12. března, následující pondělí pak dopravní podnik posílil linku 4. Autobusy jezdí na trase Masarykovo náměstí – Swoboda Stamping, což je zastávka u centra, v době od 13:30 do 18,30 hodin, a to včetně víkendů.

Řada zájemců o očkování se však na místo dopravuje vlastním vozem, což přináší řadu problémů. „Parkování u očkovacího centra může být dočasně obsazené, a především v čase kolem 14. hodiny, kdy se střídají směny ve firmách v průmyslové zóně, může být i komplikovaná dopravní situace na příjezdech k centru,“ uvedl mluvčí magistrátu Radovan Daněk.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Bezplatná přeprava autobusem se tak jeví jako nejvýhodnější varianta. „Kdokoli s potvrzením, že jede v daný den na očkování, nemá zdarma pouze jízdu autobusem č. 4, ale může bezplatně využít i další návazné linky po celé Jihlavě,“ dodal Radovan Daněk.

 

Vstup do očkovacího centra v Hruškových Dvorech je bezbariérový a přímo ve vestibulu centra jsou k zapůjčení invalidní vozíky. Důležité je také přesné dodržování termínů, aby zde nedocházelo ke zbytečné koncentraci lidí.

Telefonní linky

Callcentrum očkovacího centra je dostupné na čísle 567 157 777. Případné dotazy k registraci a objednávání je vhodné směřovat na informační linku Kraje Vysočina 564 602 602, která je k dispozici ve všední dny i o víkendech od 8:00 do 20:00 hodin.