Nedodržování rychlosti, alkohol a drogy za volantem. Policisté udělili pokuty za skoro půl milionu korun

foto: Policie ČR

KRÁLOVÉHRADECKO – Kvůli vládním opatřením a zavřeným okresům je všude plno policejních hlídek a i přesto někteří řidiči riskují svou rychlou jízdou a jinými přestupky tučnou pokutu. Za posledních jedenáct dní došlo skoro pět set krát k porušení maximální povolené rychlosti.

Policisté se věnují dopravně bezpečnostním opatřením, při kterých kontrolují přestupky řidičů za volantem. V období od 5. do 15. března zaznamenali celkem 741 prohřešků šoférů. „První místo zaujímá rychlost se 447 přestupky, následuje nepoužití bezpečnostních pásů či zádržných systémů 59, špatný technický stav 37 a držení hovorového zařízení 22,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Za přečiny uložili policisté pokuty v hodnotě téměř 457 tisíc korun. Šestatřicet přestupků budou řešit správní orgány. Jedenáct šoférů sedělo za volantem pod vlivem alkoholu, tři pod vlivem drog a pět řidičů mělo zákaz řízení.

Uplynulý víkend jelo 166 šoférů větší rychlostí, než měli jet. Například v sobotu na dálnici D11 ve směru na Hradec Králové policisté naměřili dvaapadesátiletému muži rychlost 209 kilometrů za hodinu. Brzy se za svůj prohřešek bude zpovídat správnímu orgánu, ten mu může uložit pokutu 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 až 12 měsíců.

Policisté připomínají:

Není důležité za jak dlouho kam dojedu, ale abych tam dojel. Počet výjezdů se musí rovnat počtu dojezdů. Dobrý řidič je ten kdo jezdí bezpečně, předvídatelně a klidně. Z jeho jízdy musí být zřejmé, co v další chvíli udělá, aby neohrozil ostatní řidiče. Jízda má být plynulá, předvídatelná, bezpečná a ohleduplná.